Ciekawe Strony dla Dzieci

Serwis "Dzieci" Ministerstwa Ochrony Środowiska
Serwis dla dzieci poświęcony nauce ochrony środowiska przez zabawę. Na stronie można znaleźć quizy, e-kartki, gry, puzzle, tapety, porady jak chronić środowisko, ciekawostki na temat otaczającego nas świata. Witryna przeznaczona jest nie tylko dla najmłodszych.
http://dzieci.mos.gov.pl/             
Sieciaki.pl
Sieciaki to witryna stworzona przez Fundację Dzieci Niczyje. Na stronie dzieci poznają wirtualne postacie - Sieciaki, które przez zabawę uczą pociechy bezpiecznie korzystać z Internetu.
www.sieciaki.pl
Dzieci w wp.pl
Serwis dla dzieci w portalu wp.pl. Zawiera mnóstwo zabaw we flashu, gier, kolorowanek, puzzli oraz mini-forum.
http://dzieci.wp.pl
Kolorowanki dla dzieci
Serwis z bogatym zbiorem kolorowanek i innych zabaw dla dzieci (np. labirynty), które można wydrukować.
www.kolorowanki-dla-dzieci.pl
Misie
Strona z zabawami, legendami, wierszykami i komiksami dla dzieci. Nie zabraknie informacji o różnych gatunkach misiów.
www.misie.com.pl
2+2 matematyka dla dzieci
Strona programu wspomagającego naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porówynywanie liczb, mnożenie oraz dzielenie. Program jest bezpłatny.
www.funnymathforkids.com
Gry dla dzieci
Darmowe gry dla dzieci - zabawy i rozrywka dla małych dzieci. Istotne jest to, że nie ma tutaj brutalnych gier jak na wielu podobnych stronach. Dziecko z pewnością spędzi tutaj miło czas.
http://www.dzieci.4teens.pl
Ciufcia
Strona przeznaczona jest  dla małych dzieci i rodziców. Zawiera ponad 130 zabaw zaprojektowanych przez psychologów, tak by wspierać komunikację rodziców z małymi dziećmi oraz rozwijać ich wszechstronny rozwój.
http://www.ciufcia.pl
Krasnoludki są na świecie
Gry, bajki, malowanki i inne zabawy dla dzieci. Pociecha może także obejrzeć na stronie dwie bajki.
www.krasnoludki.pl
Halo, Urwisy! - Twoje miejsce w sieci
Katolicki portal dla dzieci. Informacje, katechezy, puzzle i zabawy, galeria rysunków dzieci. Przez stronę można przesłać pytanie do księdza.
www.urwisy.pl
Wiersze dla dzieci
Duży zbiór wierszy dla dzieci, w tym klasyka takich autorów jak np. Jan Brzechwa.
www.ewa.bicom.pl/dzieci/index.htm
Wesołe miasteczko
Ciekawostki, opowiadania, bajki i baśnie, program TV dla dzieci, komiksy on-line, gry a nawet przepisy potraw do przygotowania przez dzieci. Dla każdego coś miłego.
http://wesolemiasteczko.interia.pl
Bajki dla dzieci
Bajki.com - Bajki dla dzieci, opowiadania, gry, zabawy. oficjalne strony bajki, zaczarowany bajkowy swiat. Przygody - bajkowa kraina.
www.bajki.com
Bajka.pl
Zbiór bajek dla dzieci - o królewnach i królewiczach, diabłach i aniołach, chłopie i babie,  prostaczkach i mędrcach, czarodziejach...
www.bajka.pl
Siedziba Świętego Mikołaja
Oficjalna strona siedziby Świętego Mikołaja. Kamery na żywo pokazują siedzibę Świętego Mikołaja a nawet jego samego. Ciekawostki o Mikołaju. Strona w języku angielskim.
www.santaclauslive.com
Klocki Lego
Strona producenta klocków Lego. Oprócz możliwości zrobienia zakupów dzieci mogą pograć w gry on-line, wstąpić do klubu Lego, zaprenumerować magazyn Lego oraz zobaczyć ciekawe kompozycje z klocków zbudowane przez dzieci.
www.lego.com
Barbi
Oficjalna strona lalki Barbi. Można wybrać się z Barbi na zakupy, poprzymierzać ciuchy, poczatować z jej przyjaciółmi, zwiedzić jej dom i poznać wiele innych sekretów Barbi. Na stronie także gry flash on-line dla dzieci.
www.barbie.com
Pan Kuleczka
Pan Kuleczka - serwis poświęcony książce dla dzieci pod tym samym tytułem. Na stronie zabawy i gry dla najmłodszych, takie jak: labirynty, puzzle, łączenie kropek w obrazek i specjalne kolorowanki.
www.pankuleczka.pl
Bobi Bobi
Na stronie gry dla dzieci we Flashu - logiczne, zręcznościowe, strzelanki, platformówki i wiele innych. Ponadto zbiór tapet oraz malowanek, zarówno we flashu jak również do wydruku.
www.bobibobi.13tka.com
  Kubuś Puchatek
Strona o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Opisy postaci, tapety, kolorowanki, wygaszacze ekranu, gry dla dzieci. W serwisie również czat, na którym można porozmawiać z innymi odwiedzającymi.
www.puchatek.pl
Anikino
Strona na której dzieci znajdą gry i zabawy, kolorowanki, czytanki, bajki dźwiekowe w mp3, bajki w obrazkach, prace wykonane przez inne dzieci jak również wstąpić do Klubu Anikino czy wziąść udział w konkursach.
www.anikino.pl
Świat Bajek Hagi
Świat Bajek - kolorowanki, dziecięce gry i zabawy on-line z postaciami z bajek HAGI Film i Video jak: Miś Benjamin, Słoń Benjamin, Rodzina Pytalskich, Fliper, Weterynarz Fred, Tabaluga, Simsala, Eckhart.
www.swiatbajek.hagi.pl/
Klub Mamby-Gry i zabawy dla dzieci
Klub Mamba to najlepsze internetowe strony dla dzieci. Znajdziesz tu darmowe gry i zabawy online, konkursy z nagrodami, zagadki, puzzle, interaktywne malowanki, zabawa w łączenie punktów, oraz gadżety komputerowe i szkolne. Wszystko z myślą o dzieciach i dla dzieci - zabawowo, kolorowo, cukierkowo i radośnie - gry i zabawy dla dzieci w Klubie Mamby to pysznie spędzony czas.
www.mamba-klub.pl
E-kolorowanki
Ze strony www.e-kolorowanki.pl pobrać można proste w obsłudze programy do kolorowania obrazków na ekranie lub po wydrukowaniu na papierze. Dodatkowo dziecko może układać puzzle z własnoręcznie pokolorowanych obrazków. Wraz z programem instaluje się również wygaszacz ekranu prezentujący pokolorowane obrazki w formie automatycznego pokazu. Czas prezentowania pojedynczego obrazka na ekranie można ustawić.
www.e-kolorowanki.pl/
Pasterz - chrześcijańskie gry i zabawy
Gry i zabawy dla dzieci o tematyce chrześcijańskiej. Biblia multimedialna i inne multimedialne gry i zabawy mające na celu poznanie przez dziecko historii biblijnej. Ponadto wirtualne kartki, galeria rysunków, chrześcijańskie opowiadania i strony www, sklepik...
www.pasterz.pl
PoraJuniora.pl
Portal dla dzieci w wieku 0-12 lat i ich rodzicow i opiekunów. Propozycje zabaw, gry, nowości wydawnicze, konkursy, ciekawostki. Naszym mottem jest kreatywna zabawa i rozwój. Znajdują się tam informacje skierowane głownie do mieszkańców Podlasie (Białystok, Łomża, Suwałki).
www.porajuniora.pl
Gulanty.pl - Rysunki dzieci, zdjęcia prac plastycznych, opowiadania dla dzieci
Rysunki dzieci i prace plastyczne tworzone przez dzieci. Każdy może umieścić swój własny rysunek oraz komentować prace innych. Rodzice mogą napisać coś dla dzieci lub o dzieciach.
www.gulanty.pl