O naszej szkole z Biuletynu Lipiec-Sierpien 2009

26-06-2009

Wakacje w pełni, część naszych pociech zapewne spędza je na basenach, plaży i letnich szkołach. Zapewne dzieci wypoczęte powrócą do polskiej szkoły, która w tym roku rozpocznie się 23 sierpnia i będzie jak co roku pobłogosławiona Mszą Świętą, na którą zapraszamy wszystkich rodziców.

Nowy rok szkolny i nowe atrakcje! My rodzice, postaramy się, aby szkoła w  Clearwater była inna, atrakcyjna, a na pewno pełna pomysłów i gotowa do ich realizacji. Za motywację do działań dziękujemy Prezes Polskiego Centrum Pani Jolancie, która swoją postawą zmobilizowała nas do zainwestowania swoich sił w przyszłość Polonii, bo przecież każde nasze dziecko będzie jej częścią.

W planach mamy między innymi: piknik na początku roku szkolnego, występ z okazji zbliżających się dożynek oraz wycieczkę. Jednym z pomysłów jest wspomniany "garage sale" organizowany przez rodziców. Przy okazji sprzedaży różnych, mniej dla nas potrzebnych rzeczy, mamy nadzieję na mile spędzenie czasu.

O dyskotece wspomnieliśmy w majowym wydaniu biuletynu (27 czerwca 2009). Dzięki niej udało nam się uruchomić stronę internetową, która pomoże Państwu lepiej orientować się w kolejnych imprezach organizowanych przez polską szkołę. Oczywiście podzielimy się z Państwem galerią zdjęć, co zapewne każdemu z nas sprawi ogromną przyjemność. Nasza strona internetowa również dostarczy niezbędnych informacji dla rodziców, których pociechy już niedługo wejdą w wiek szkolny i którzy interesują się nauką Języka  polskiego. Przy okazji chcielibyśmy wspomnieć, że w tym roku rozpoczynamy nauczanie przedszkolne i wszystkie maluszki są bardzo mile widziane.

Nie tylko nam rodzicom leży na sercu wspomaganie polskości i ojczystego języka. Jako jedni z nielicznych, dostaliśmy dotacje od polskiego konsula na sprzęt komputerowy, dzięki któremu możemy nasze dzieciaki wyposażyć w podręczniki z programami komputerowymi. Podniesie to atrakcyjność nauki i zwiększy chęć pracy naszych latorośli. Jesteśmy wdzięczni za pomoc naszego konsula i mamy nadzieję na równie pomocnych sponsorów. Przy tej okazji chcielibyśmy Państwa zachęcić do reklamowania się na naszej stronie internetowej www.szkolaclearwater.com, która w chwili obecnej jest w trakcie przygotowań.

Oczywiście wszelkie dochody z reklam będą wspomagać naszą szkołę, nauczycieli, którzy wyrzekając się każdych wolnych sobót, poświęcają swój czas na pracę z dziećmi. Jesteśmy im bardzo zobowiązani.

Proszę piszcie do nas na adres email: szkolaclearwater@yahoo.com. Postaramy się odpowiedzieć na każde nurtujące pytanie. Zapraszamy Państwa również do portalu „Nasza-Klasa”, na stronie którego będziemy również informować o zbliżających się atrakcjach - „polska szkoła Clearwater - zostańcie naszymi znajomymi”.

Im więcej nas, tym raźniej! Tym miłym akcentem żegnamy się z wami, aż do rozpoczęcia roku szkolnego. Życzymy pięknej opalenizny, dużo uśmiechu i bezpiecznego powrotu z wakacji.

Czekamy na was w nowym roku szkolnym 2009/2010. Do zobaczenia!!!

Anna Wróbel